Moje vize pro r. 2019

Mým velkým přáním je rozšířit ŠKOLIČKU ŠTĚSTÍ. Učit děti jak být šťastné. Štěstí nosíme v sobě jen, jej pořád hledáme mimo nás. Stále čekáme, že nás někdo šťastným udělá. Ne, tak to nefunguje. Možná nás někdo na chvíli potěší dárkem, pochvalou, či jinou maličkostí. Ale to není ŠTĚSTÍ.

ŠTĚSTÍ je dlouhodobě trvající stav mysli. Je to stav, ke kterému se dá dopracovat. Věřte, že i šťastný člověk zažívá nepříjemné okamžiky. I úspěšný člověk se musí  někdy porvat s překážkami. To, že tito lidé, díky svým návykům, překonají nepříjemné okamžiky a zdolají překážky, to je dělá šťastnými. 

Pro děti chystám v letošním roce několik letních dětských táborů. Tábor SUPERHRDINOVÉ je zaměřený vítězství dobra. Štěstí pro mne znamená pomáhat druhým. Čím více dobra rozdávám, tím více se mi jej vrací. Tím více každý rok jezdí dětí na naše tábory.

Druhý tábor ŠKOLIČKA ŠTĚSTÍ zaměřený na osobní a osobnostní rozvoj dětí. Budování krátkodobých a dlouhodobých cílů. Jak mluvit sám se sebou, abychom sami sebe motivovali ke splnění vlastních cílů, které nás naplní ŠTĚSTÍM.

Tábor SEBEOBRANA je zaměřen na výuku sebeobrany a technik KARATE-DO. DO znamená cesta. Pro mne cesta za ŠTĚSTÍM. Cesta k naplnění mých cílů. Mniši v klášterech východního světa dobře věděli, proč mají svůj den rozdělený na práci, trénink a meditaci. A co je vlastně meditace. Meditace je rozhovor sám se sebou, třeba o své budoucnosti.

JARNÍ PRÁZDNINY budou ve znamení příprav na zkoušky KARATE. Ale pro účastníky, kteří nejsou členy kroužků sebeobrany a oddílu KARATE bude připraven zábavný program  v areálu RS Jelenovská Valašské Klobouky a program ŠKOLIČKY ŠTĚSTÍ.

Samozřejmě plánuji akcí více. Dokončení e-booků 7 minut od ŠTĚSTÍ a pro děti chystám knížku POHÁDKY O VODĚ. Voda je úžasná energie. Může Vás hladit a může také řezat kámen. Voda dává rostlinám i lidem život. Voda je vytrvalá, a svou vytrvalostí obrousí hrany kamenů.

Tak jako já mám své cíle pro nadcházející rok 2019, přeji i Vám splnění všech Vašich přání a cílů. Tonda Burďák

 

 

Antonín Burďák
Život je nádherný, když máte pro co žít.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.